Analitycy obawiają się silnego dolara, który osłabi Bitcoin’s Bullish Momentum.

Cena Bitcoinu i złota spadła wraz ze wzrostem indeksu dolara amerykańskiego, co skłoniło analityków do spekulacji, czy silny dolar nie spowolni dynamiki BTC.

W dniu 21 sierpnia cena Bitcoinów (BTC) spadła o ponad 3% z około 11.880 dolarów do 11.511 dolarów w Coinbase. Przypadkowo, indeks dolara amerykańskiego (DXY) zaczął odbijać się od 4-miesięcznego spadku.

Ponieważ dolar wzrósł o 1,3% z 92,28 dolarów do 93,20 dolarów, Bitcoin, główne krypto-waluty, a złoto spadło w tandemie. Wydaje się, że odwrotna korelacja pomiędzy dolarem i Bitcoinem może wskazywać, że osłabienie dolara częściowo przyspieszyło ostatni rajd BTC.

Czy silny rajd dolarowy odwróci impet Bitcoina?
Od czasu głównej korekty Bitcoinu w Czarny Czwartek, analitycy przypisują obecny rajd BTC słabnącemu dolarowi.

Naukowcy z giełdy Kraken, napisał:

„Za fala, korelacja Bitcoin’a z #goldem wzmocniła się do rocznego haju 0,93. Nastąpiło to w momencie, gdy rynki stały się bezpieczną przystanią dla aktywów w obliczu wzrostu liczby przypadków COVID, wzrostu wydatków rządowych, mieszanych zarobków przedsiębiorstw, obaw przed inflacją i osłabienia dolara“.

Przeciwnie, kiedy dolar się odwróci i zacznie rosnąć, szanse na fazę konsolidacji Bitcoinów mogą wzrosnąć.

W ciągu ostatnich 48 godzin, gdy indeks dolara amerykańskiego wzrósł, cena złota również spadła o ponad 3,5%. W ostatnich tygodniach ceny złota silnie rosły, napędzane przez rosnącą niepewność w globalnej gospodarce.

W związku z tym, Scott Melker, inwestor krypto walutowy, powiedział, że odwrotna relacja pomiędzy Bitcoinem a dolarem jest bardziej przekonująca niż jego niedawna korelacja z rynkiem akcji. Zauważył:

„Odwrotna relacja Bitcoin’a z dolarem jest o wiele bardziej przekonująca niż pomysł, że jest skorelowana z rynkiem akcji.“

Od kwietnia dolar osiąga słabsze wyniki w stosunku do głównych walut rezerwowych, takich jak japoński jen, a analitycy przewidują, że jeśli będzie w stanie utrzymać swój silny pęd złota i amerykański dolar będzie miał na niego negatywny wpływ.

Krótkoterminowa prognoza dotycząca dolara

Według Michaela Hewsona, głównego analityka rynku CMC Markets UK, ożywienie dolara powoduje osłabienie tendencji wzrostowej złota. Hewson powiedział:

„Odbicie amerykańskiego dolara wywołało również nową falę słabości cen złota, które gwałtownie się wyprzedały i obecnie testują wsparcie na poziomie 1.920 dolarów za uncję, a także ponowną niepewność co do tempa dalszych bodźców monetarnych ze strony Rezerwy Federalnej“ – powiedział Hewson.

Dane Skew pokazują również, że Bitcoin i złoto odnotowały w ostatnich tygodniach nowo odkrytą korelację. Jeśli ceny BTC i metalu szlachetnego będą nadal rosły w parze, prawdopodobieństwo, że dolar wzmocni się, powodując wycofanie BTC, wzrośnie.

Karl Schamotta, główny strateg rynku w Cambridge Global Payments, powiedział, że dolar może być świadkiem krótkiego ucisku. Wyjaśnił:

„Widzisz lekkie załamanie w handlu dolarowym, które nabrało rozpędu w ciągu ostatnich kilku miesięcy.“

Zbieg krótkiego kursu dolara, nadchodząca transakcja stymulacyjna i rosnąca pewność gospodarcza przyczyniają się do odbicia się dolara, ale czy będzie to trend krótko- czy długoterminowy.