Cathie Wood z ARK Invest: Obligacje są skończone, rozwiązaniem może być kryptowaluta

Ponieważ spodziewana jest wyższa inflacja, Bitcoin jest dobrze przygotowany, aby stać się walutą rezerwową, mówi Cathie Wood z ARK Invest.

  • Cathie Woods jest przekonana, że Bitcoin jako nowa klasa aktywów może stać się walutą rezerwową.
  • Tradycyjna dywersyfikacja portfela inwestycyjnego staje się coraz mniej istotna.
  • Dla instytucji, Bitcoin służy jako zabezpieczenie przed rosnącym ryzykiem.

Że inwestorzy instytucjonalni zaczną przenosić się do Bitcoin

Bitcoin reprezentuje nową klasę aktywów i może służyć jako waluta rezerwowa w przyszłości, powiedziała założycielka i dyrektor generalny ARK Invest Cathie Wood w czwartek, podczas konferencji online zorganizowanej przez Bloomberga.

Według Wood, największą niespodzianką dla ARK Invest w ostatnim roku było to, że podczas gdy firma spodziewała się, że inwestorzy instytucjonalni zaczną przenosić się do Bitcoin Rush- pomimo wszystkich przeszkód regulacyjnych – nie spodziewała się dywersyfikacji w ich bilansie i dywersyfikacji ich aktywów gotówkowych.

„To było pozytywne zaskoczenie i myślimy, że to będzie kontynuowane“ – powiedział Wood.

Zwróciła również uwagę na tradycyjny dla inwestorów portfel akcji i obligacji w proporcji 60/40, sugerując, że ta niegdyś magiczna formuła wkrótce się skończy.

„Spójrzcie, co się dzieje teraz z obligacjami. Jeśli kończymy 40-letni sekularny spadek stóp procentowych, to ta klasa aktywów zrobiła swoje. Co dalej? Myślimy, że kryptowaluty mogą być rozwiązaniem“ – powiedział Woods.

Alokujące część swojego kapitału w Bitcoin

Podczas gdy szefowa ARK Invest jest nieugięta, że tradycyjna strategia dywersyfikacji ma sens, jeśli chodzi o gotówkę, martwi ją droga luzowania ilościowego Rezerwy Federalnej i jej ogólna polityka monetarna.

„Fixed income wykonał 40 lat bardzo ciężkiej pracy“ – dodał Wood. „Jeśli Bitcoin reprezentuje nową klasę aktywów, dlaczego nie poruszać się w niej?“.

Przemawiając na wczorajszym wydarzeniu, Wood podkreślił, że duże korporacje, takie jak Tesla czy Mass Mutual, alokujące część swojego kapitału w Bitcoin, wskazują na to, że kryptowaluta przechodzi naprawdę do głównego nurtu.

„Używają Bitcoina jako zabezpieczenia przed tym, co może pójść źle“ – dodała. „Gotówka ma być ostatecznym aktywem wyłączonym z ryzyka z wyboru, a tutaj mamy Bitcoin służący temu“.

W swoim rocznym raporcie badawczym opublikowanym w zeszłym miesiącu, ARK Invest powiedział, że jeśli inwestorzy instytucjonalni przeznaczą około 6,5% swoich funduszy na kryptowaluty, cena Bitcoina może wzrosnąć nawet do 500 000 USD.